Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
2014 Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü İcraat ve Faaliyetler
15.01.2015  
TERÖRLE MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ FAALİYETLERİ
 
İLK ADIMDA DOST ELİ
 
2014-2015 eğitim öğretim döneminde Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesini kazanarak ilk kayıt için gelen öğrencilere; Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri yönünden desteklemek ve gençlerimizi bilinçlendirmek amacıylaİlk Adımda Dost Eli” projesi kapsamında, 01/09/2014 ve 05/09/2014 tarihleri arasında Karacasu kampüsünde 1, Avşar kampüsünde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Fen Edebiyat Fakültesinde 2 stant açılmış. Otogar içerisinde irtibat bürosu kurulmuştur. Stant süresince 3000 öğrenci ve 4000 aile ile görüşülmüş. Öğrenciler ile irtibatımız devam etmektedir.
  
 
BİZ BİR AİLEYİZ
 
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilerin, hem birbirileri ile hem de Devletimiz ile olan ilişkilerini güçlendirip birlik ve beraberlik duygularını geliştirebilmek amacıyla yapılan “Biz Bir Aileyiz” projesi kapsamında;  İlk Adımda Dost Eli Projesinde tanışılan 16 öğrenci evi hazırladığımız gıda paketi ile  ziyaret edilmiştir. Ziyaretlerimiz devam etmektedir.
  
EDELER DİYARINDAN ŞEHİTLER MEKANINA
 
Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri kapsamında tarih bilincini artırmak, tarihi ve kültürel değerlerimize sahip çıkarak benimsemelerini sağlamak, gençlerimize milli birlik ve beraberlik duygusu kazandırmak, onların ülke, bayrak ve toprak gibi kutsal değerlere duyulan sevgilerini arttırmak, terör örgütlerinin gençlerimize yönelik yürüttüğü olumsuz propagandalarına karşı onları bilinçlendirmek amacı ile “Edeler Diyarından Şehitler Mekanına” projesi düzenlenmiş; Ekinözü, Çağlayancerit ve Nurhak ilçelerinden 2014-2015 Eğitim ve Öğretim döneminde öğrenim gören toplam 76 lise öğrencisi ve 14 görevli personel ile 08-11/11/2014 tarihleri arası Çanakkale gezisi gerçekleştirilmiştir.        
 
 
GENÇLİK VE GÜVENLİ GELECEK KONFERANSI
 
Sosyal yapıdaki değişikliklerden ve kültürel farklılıklardan meydana gelen sosyal sorunlardan, ergenlik döneminde meydana gelen psikolojik ve fiziksel değişikliklerden faydalanarak öğrencileri yasadışı faaliyetler içerisine çekmeye çalışan suç örgütlerine karşı yapılan mücadeleyi bilgilendirme ve önleme faaliyetleri yönünden desteklemek, gençlerimizi bilinçlendirmek için; il merkezi ve ilçelerde bulunan lise ve dengi okullarda “Gençlik ve Güvenli Gelecek Konferans” konulu toplam 42 konferans ile 5238 öğrenci 61 öğretmene  konferans verilmiştir. Konferanslarımız devam etmektedir.
  
 
KONFERANS –KAMU
 
İlimiz Göksun ve Afşin ilçesinde bulunan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar kurumu, Kız Öğrenci Yurt Müdürlüğünün talebi üzerine yurtta bulunan öğrencilere  Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri yönünden desteklemek ve gençlerimizi bilinçlendirmek amacıyla, 114 öğrenciye konferans verilmiştir.
 
 
 
 
 
 
AİLE ZİYARETLERİ
 
Devletimiz ve Polis ile olan ilişkilerini güçlendirip birlik ve beraberlik duygularını geliştirebilmek amacıyla aile ziyaretleri gerçekleştirilmektedir.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
 
 
 • Toplum Destekli Polislik
 • İçişleri Bakanlığı
 • GÖÇ İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
 • BIMER
 • Kurumsal E-Posta
 • Polis Akademisi
 • E-Devlet Hizmetleri
 • PEKAY
 • POLİS RADYOSU
 • EGM ÇOCUK SAYFASI
 • POLİS BAKIM ve YARDIM SANDIĞI
 • ULUSAL ULAŞTIRMA PLATFORMU
 • TURN BACK CRIME