Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Göksun’da 10 Nisan Türk Polis Teşkilatımızın 169. Yılı Kutlandı
 
Türk Polis Teşkilatının 169. kuruluş yıldönümü ilçemizde coşkuyla kutlandı.
10 Nisan Polis Bayramı çerçevesinde ilçemizde organize edilen kutlamalar, Atatürk Anıtına çelenk koyma töreni ile başladı. Hükümet konağı önündeki çelenk koyma törenine, Göksun Kaymakamı Sayın Ali Hamza PEHLİVAN, Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun AYDIN, Göksun Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Ali ARI, Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Abdullah YAYLAMIŞ, Göksun İlçe Emniyet Müdürü Ertuğrul GÜLER, kurum amirleri, STK temsilcileri, Göksun İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli, basın mensupları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Hükümet konağı önündeki Atatürk anıtına İlçe Emniyet Müdürü Ertuğrul GÜLER tarafından çelenk konulmasının ardından, saygı duruşu ve istiklal marşı töreni gerçekleştirildi. Günün anlam ve önemine konuşma yapan Göksun İlçe Emniyet Müdürü Ertuğrul GÜLER tarafından konuşma yapıldı. Konuşmasında; ‘Türk Polisi, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, insan haklarına saygılı, demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinin önemli bir kurumu olmanın gururu ve bilinci içerisinde görevini en iyi şekilde yerine getirmeye devam edecektir.
                 Polisin olayları önlemesi - suçluların yakalanabilmesinde halk desteğinin önemi ile Polis Vatandaş diyalogunun ne kadar iyi olursa, başarıya o denli ulaşılacağının bilinmesi gerekir. Kendi huzuru ve dolayısı ile hepimizin huzuru için halkımız Polisine güvenmeli ve yardımını esirgememelidir. Daha güzel günler için Polis Vatandaş el ele olmalıdır.
                Göksun Türkiye’de en huzurlu ilçelerinden bir tanesidir. Burada en büyük pay şüphesiz Göksun halkınındır. Huzur ve güven ortamını sizlerden aldığımız destekle sağladık. Yine sizden alacağımız destekle huzur ortamı devam edecektir.
    Göksun’da asayişe müessir olaylar nüfus yoğunluğuna göre benzer büyüklükteki yerlerle kıyaslandığında yok denecek kadar azdır. Teşkilatımızca alınan önlemler ve halkımızın desteği sayesinde bu huzur ortamı devamlı kılınacaktır. Olay önleme çalışmalarımızın yanı sıra, sıfır faili meçhul hedefine ulaşılmış ve meydana gelen çok az sayıdaki olay en kısa sürede sizlerin desteğinizle aydınlatılmıştır. Geleceğimizin teminatı olan geçlere ve halkımıza yönelik sosyal amaçlı projelerimize aralıksız devam edilecektir. ’ dedi.
Göksun Kaymakamı Sayın Ali Hamza Pehlivan ise 10 Nisan Polis Bayramı ile ilgili yaptığı konuşmada; ‘Bu zor şartlar altında yurdun her karış toprağında canını dişine takarak, ülkemizin emniyetini ve huzurunu sağlamak adına mesai mefhumu gözetmeksizin, vatan ve millet sevdası ile görev yapan, başarıları, fedakârlıkları ve kahramanlıklarıyla aziz milletimizin sevgisini ve güvenini kazanmış Türk Polis Teşkilatının 169. kuruluş yıldönümünü içten en iyi dileklerimle kutluyorum.’ dedi
Konuşmaların bitiminde, ilçemiz okulları arasında düzenlenen ‘Polis’ konulu resim ve şiir konulu yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyeleri verilerek, çekilen hatıra fotoğraflarının ardından Hükümet Konağı önündeki tören sona erdi.
10 Nisan Polis bayramı kutlamaları, Göksun İlçe Emniyet Müdürü Ertuğrul GÜLER’in, İlçe Emniyet Müdürlüğü lokalinde tebrikleri kabul etmesinin ardından sona erdi.
10 NİSAN 2014.JPG
10 NİSAN 2014-1.JPG
10 NİSAN 2014-2.JPG
10 NİSAN 2014-4.JPG
10 NİSAN 2014-5.JPG
10 NİSAN 2014-6.JPG
10 NİSAN 2014-7.JPG
10 NİSAN 2014-8.JPG 
 
 • Kurumsal E-Posta
 • Polsan
 • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
 • UPEM
 • TUBİM
 • Suç Önleme Sempozyumu
 • KGYS
 • BİMER
 • İçişleri Bakanlığı
 • Çocuklar Uluslararası Sempozyumu
 • Polis Radyosu